Министърът на младежта и спорта Димитър Илиев проведе среща с представители на ФИФА и УЕФА
Министърът на младежта и спорта Димитър Илиев проведе среща с представители на ФИФА и УЕФА, водени от члена на ИК на УЕФА Сервет Ярдъмчъ. Във фокуса на разговора бе настоящата ситуация в българския футбол и предстоящия конгрес на БФС, който трябва да се проведе на 15-и март по първоначална информация в хотел "Маринела" в София.
В този контекст изпълняващият функциите на президент на Българския футболен съюз Михаил Касабов заяви пред участниците в срещата, че конгресът ще бъде открит и прозрачен.
"Футболът е много важен и обичан спорт от българите, затова е важно проблемите му да бъдат решени и всички заедно отново да се радваме на успехи на международната сцена“, посочи министър Илиев.
Ярдъмчъ изрази воля за сътрудничество с екипа на министър Илиев в името на българския футбол. Конгресът се наложи след оставката на президента на централата Борислав Михайлов, която беше предизвикана от улични безредици в центъра на София преди и по време на европейската квалификация България – Унгария (2:2) на 16-и ноември.
Висшите функционери от УЕФА – Сервет Ярдъмджъ и Лука Никола, и от ФИФА – Ролф Танер, бяха на еднодневно посещение в страната по покана на БФС.
На срещите бяха обсъдени актуалните процеси, касаещи българския футбол, както и организацията на предстоящия извънреден конгрес на БФС на 15 март. Тримата гости изразиха задоволството си от работата по подготовката на Общото събрание и подкрепиха ненамесата на държавата в дейността на централата.
|
Петък, 05 Юни 2026 16:14 |
|
Петък, 05 Юни 2026 00:29 |
|
Четвъртък, 04 Юни 2026 13:27 |
|
Сряда, 03 Юни 2026 11:24 |
|
Вторник, 02 Юни 2026 15:23 |
|
Вторник, 12 Май 2026 12:57 |
|
Четвъртък, 14 Май 2026 15:01 |
|
Събота, 09 Май 2026 07:15 |
|
Събота, 09 Май 2026 18:17 |
|
Четвъртък, 07 Май 2026 12:13 |


