Избраха сливналия в Комисията на спортистите на Европейската федерация по вдигане на тежести
Васил Маринов беше избран за член на Комисията на спортистите на Европейската федерация по вдигане тежести по време на Конгреса на централаа в Мадрид. Сливналията е предпочетен пред редица свои колеги. Той е един от шестимата, които занапред ще работят за развитието на спорта. В комисията влязоха още Киара Клуг (Германия), Деспина Полакциду (Гърция), Ивана Гавран (Хърватия), Шон Браун (Ирландия) и Леван Очигава (Грузия).
Делегат на България на Конгреса в испанската столица бe президентът на федерацията Стефан Ботев.
" Днес, по време на конгреса на Европейската федерация по вдигане на тежести (EWF) в Мадрид, България постигна нов значим успех. Васил Маринов беше избран за член на Комисията на спортистите на EWF по мое предложение. Това е втората важна международна победа за българските щанги в рамките на кратко време. През април, на конгреса в Молдова, аз бях избран за член на Дисциплинарната комисия към Европейската федерация. Въпреки опозицията, която срещаме, българските щанги вървят напред.Поемам личен ангажимент да продължа да работя неуморно за развитието на нашия спорт, докато съм председател на тази федерация", обяви Ботев от испанската столица.
Следващото състезание за българските тежкоатлети е Европейското първенство за кадетки и кадети до 15 и до 17 години, което ще се проведе в Мадрид между 23 юли и 1 август. България ще бъде представена от 17 щангисти.
|
Петък, 05 Юни 2026 16:14 |
|
Петък, 05 Юни 2026 00:29 |
|
Четвъртък, 04 Юни 2026 13:27 |
|
Сряда, 03 Юни 2026 11:24 |
|
Вторник, 02 Юни 2026 15:23 |
|
Вторник, 12 Май 2026 12:57 |
|
Четвъртък, 14 Май 2026 15:01 |
|
Събота, 09 Май 2026 07:15 |
|
Събота, 09 Май 2026 18:17 |
|
Четвъртък, 07 Май 2026 12:13 |


