Евгения, Жаклин и Димитър са отличниците на Сливен от Националния шампионат по лека атлетика
Новото попълнение на СК „Михаил Желев – Сливен“ Евгения Стоименова донесе две титли на сливенски адрес от Националния шампионат по лека атлетика за юноши и девойки под 18 години в зала.
Столичанката, която от новия сезон се състезава за града под Сините камъни, спечели първото място в дисциплините 200 и 400 метра. В дългия спринт тя финишира с преднина пред конкуренцията и спря хронометрите на 58.11 сек. В по-късата дистанция успя да се пребори за златото, финиширайки за 26.03 сек.
Още една титла за СК „Михаил Желев– Сливен“ донесе Димитър Стефанов на гюле. В най-добрия си опит с 5-килограмовия уред той постигна 16.52 метра, като резултатът му е близо до норматива /16.80м/ за Европейско първенство за възрастовата група.
Медал на сливенски адрес донесе и Жаклин Желева. Внучката на Михаил Желев, която вече се състезава за клуба, носещ името на носителя на „Златния шпайк“, заслужи сребро в бягането на 800 метра, където постигна личен резултат от 2.21.00 мин.
|
Петък, 05 Юни 2026 16:14 |
|
Петък, 05 Юни 2026 00:29 |
|
Четвъртък, 04 Юни 2026 13:27 |
|
Сряда, 03 Юни 2026 11:24 |
|
Вторник, 02 Юни 2026 15:23 |
|
Вторник, 12 Май 2026 12:57 |
|
Четвъртък, 14 Май 2026 15:01 |
|
Събота, 09 Май 2026 07:15 |
|
Събота, 09 Май 2026 18:17 |
|
Четвъртък, 07 Май 2026 12:13 |


